Sinu suhte kvaliteet on: kriitiliselt halb

Küsimustiku punktisumma vahemikus 0 … 24 (120 võimalikust)

Teievaheline ühendus tundub rippuvat juuksekarva küljes.

Võib olla mõtled Sa ise selle kohta, et ühendust enam polegi. Võib olla oled niivõrd frustreeritud, et sagedamini soovid selle suhte lõppemist kui päästmist. Võib olla kahtled, kas see suhe vääribki enam elustamist? Ehk oled küsinud, kas suhet, kus on saadud nii palju haiget, on üldse võimalik toimima saada? Aga võib olla oled endamisi tõdenud, et Sul ei olegi paarisuhet.

Tõsiasi on see, et suhe ei pea ajas laiali valguma ega alla käima, vastupidi – suhe võib ajaga küpseda ning areneda. Ja tegelikult on just suhtes esinevad väljakutsed need, mis meid kõige jõudsamini arendavad, seega annavad ka meie suhtele eeldused kasvamiseks.
Usu, miski pole veel lõplikult kadunud, kuni on tahe!  
Kuidas ja milliseid muudatusi selleks aga teha, et teievahelist ühendust taastada? Kas on võimalik tunda end taas mõistetuna? Kuidas pakkuda mõistmist partnerile, kes on valmistanud niipalju pettumust?   
Mida teha, et suhet puudutavate murekohtade või oma rahulolematuse partneriga jagamisest ei tekiks konflikte juurde, vaid et enda avamine viiks pigem suurema läheduseni?  Seda kõike õpime paaride töötoas.


Juhul, kui Sa aga oled juba teinud otsuse suhe lõpetada ning eraldi edasi minna, oleks arukas minna edasi targemana. Igast suhtest, ükskõik kui düsfunktsionaalne see ka polnud, saab kaasa võtta ressursi – teadlikkuse. Eriti oluline on see siis, kui suhtest on sündinud lapsed. Lapsevanematena ei saa me end teineteisest energeetiliselt ära lahutada enne, kui meie lapsed pole alustanud täielikult iseseisvat elu.

Kuidas aga jõuda selgusele, kas selle suhte näol on tegemist veel väärtusega, mille nimel tasub pingutada või tuleks kurnav suhe kõikidele osapooltele võimalikult valutult lõpetada? Mis aitaks jõuda mõistmiseni, kuidas elada edasi laste jaoks turvaliste vanematena? Mida tähendab edasiminek küpsema ja arukamana kui varem?

Selle kõige eelduseks on teineteise uuesti austama õppimine. On vaja õuda mõistmiseni, mis teie kummagagi on toimunud. On vaja saada teadlikuks nii enda kui partneri tunnetest, ootustest (ka alateadlikest) ning vajadustest.

Seda kõike ja palju muudki saad õppida, kui tuled koos partneriga paaride töötuppa.

Töötoa tutvustus

Kahepäevane Imagoteoorial põhinev paaride töötuba toimub mõlemal päeval kell 10.00- 18.00.
See on intensiivne nädalavahetus teie suhte ja teie kummagi isikliku arengu hüvanguks. See on võimalus õppida nägema suhtekonfliktide tagamaid, neid ära tundma ning transformeerima.
Pärast töötuba suhtud Sa tõenäoliselt empaatilisemalt nii enda kui partneri hingehaavadesse. Selleks teeme mitmeid harjutusi, mis on suunatud partneritevahelise sügavama ühenduse loomiseks.
Töötoas saame muuhulgas teada:
miks me oleme tõmbunud just sellesse suhtesse;
kuidas tuua suhtesse rohkem turvatunnet;
kuidas oma partnerit kuulata, nii et partner tunneks end mõistetuna;
kuidas jagada oma mõtteid, tundeid ja vajadusi;
mis on üldse empaatia;
mis on ühendus;
mismoodi meie lapsepõlv meie paarisuhtes avaldub;
kuidas hoida pikaaegset suhet värskena;
mis on intiimsus;
kuidas liikuda mitteteadlikust suhtest teadlikku suhtesse; jpm

Töötuba baseerub Harville Hendrixi loodud rahvusvahelisel töötoal “Getting the Love You Want”.

Pärast registreerumist ehk ostu sooritamist veebipoes saadetakse Sulle kinnituseks e- mail meiliaadressilt  ülejäänud detailidega toimumiskoha jms kohta. 

või

Uudiskiri

Liitu e-maili listiga ja saa teateid suhtealaste töötubade toimumise ja muude ürituste ja pakkumiste kohta. Kõigi kuni 15. juulini e-maili listiga liitunute vahel loositakse välja tasuta Imago suhteteraapia vastuvõtt paarile (tavahind sada üksteist e. 111.- eurot).

Osalejate tagasiside

Joel, 39:
Väga inspireeriv! Suur aitäh minu abikaasale, et ta jaksas mind veenda kaasa tulema. Hirm oli suur, kuid asjatu. Nii palju head infot oli väärt tulemist ja panustamist.

Marge, 38:
Olen üks suur tänutunne. Tänulik, et sain osaleda, tänulik, et leidsime mehega teineteist uuesti üles, tänulik, et näen meie ees olevaid võimalusi, mida enne ei näinud. Me teame, kuhu ja kuidas liikuda. Saime äärmiselt vajalikke teadmisi. Aitäh!

Markus, 29:
Täiega soovitan just noortele paaridele! Milleks oodata, kuni argipäev suhet sööma hakkab? Töötoast saadud oskused lähevad kohe kasutusse ja me ei pea muretsema, mis meist 15 aasta pärast saab.
Lihtsam ja mugavam.

Anette, 25

Rõõm ja rahulolu on need märksõnad, mida sooviksin väljendada. Rõõm meievahelisest sügavast ühendusest ning rahulolu turvalise ning teadliku partneri kohalolust. Üdini täitunud ja õnnis olek pärast kõiki neid harjutusi. Tänan, tänan, tänan!

Ants, 59:
Ma polnud Heiliga koos elatud aastate jooksul kordagi nende asjade peale mõelnud. Ma arvan, see teeb meie suhte palju paremaks.

Heili, 59:
Oli väga huvitav töötuba ja ma sain teada mitu uut asja nii enda kui oma partneri kohta. Olen täna palju lootusrikkam kui üleeile. Ei kujuta isegi ette, mis meiega oleks juhtunud, kui me poleks tulnud.